המדור לצרכנות וצריכה

 

"אימא, יש לך זין בתיק"

 

מאת: אתי אלמוזלינו

חברה ישראלית לאביזרי מין בשם  PC SEX, עשתה לאחרונה סקר שוק וגילתה לתדהמתה כי לסביות רבות מתנגדות אידיאולוגית לשימוש בדילדו, או מסתייגות ממנו ברמה כזו או אחרת. מייד שינתה החברה את האסטרטגיה השיווקית שלה. עם היוודע על תוצאות המחקר, עמלו ב PC SEX על דרך להחדיר את השימוש בדילדו גם לפלח שוק זה.

וכך, לאחר מחקר מעמיק, השיקה לאחרונה PC sex  ליין חדש ויוקרתי של דילדואים. מדובר בדילדואים שבתהליך מיוחד נוקו מכל מיני משמעויות פסיכואנליטיות מורכבות. בין השאר הם (והשימוש בהם) נוקו מפאליות, פטריאכליות, סקסיזם, שוביניזם או כל קונוטציה של איברי מין זכריים. עכשיו זה רק גוש פלסטיק, טוענים ממשרד יחסי הציבור של החברה. אבל בחברה רצינית כמוPC sex  לא מסתפקים רק בכך ואכן הם השיקו ליין דילדואים יוקרתי עוד יותר, שלא רק מעוקר ממשמעויות פאליות וכו', אלא מועשר בתוספת מלאכותית של תכנים פמיניסטיים וקווריים אותנטיים.

הפיכת הדילדואים לנטולי פאליות מתאפשרת הודות לחומר מטאפיזי חדש שפיתחו במעבדות PC sex. החומר (ביגאנדהוט2) מוחדר לתערובת הגומי של המוצר ומעקר מתוכו משמעויות ומסרים פוליטיים ותרבותיים. לאחר התהליך הזה ניתן לצקת לדילדו משמעויות כאוות הנפש או להשאירו כאובייקט אובייקטיבי ונייטרלי. מרגע זה, מבטיחים בחברה, המוצר בטוח לשימוש לא פאלוצנטרי.

לאחרונה נתבעה החברה על ידי דליה גן-אור, אם לפעוט בן שלוש שפשפש בתיק שלה וגילה בתוכו דילדו של החברה. הפעוט המאושר צעק לדליה אימו: "אימא, יש לך זין בתיק" ועורר מהומה בסלון המשפחה השליו בו נתכנסו אורחים רבים וגם אימא של בעלה. "היינו בטוחים שדילדו נטול פאליות לא יזכיר זין ולא יעורר כזאת פרובוקציה, לכן לא טרחנו להחביא אותו", מספרת דליה מזועזעת. היא תובעת את החברה על עוגמת הנפש שנגרמה לה ועל שמה הטוב שנהרס.

גל של תביעות דומות לא איחר להגיע. בתחילה היו כולן חשדניות כלפי המוצר החדש, שלא זכה להצלחה, ואילו עכשיו נשים רבות רבות מיהרו לרכוש את המוצרים, כדי לגלות פתאום כי הן מוצאות משמעויות פאלוצנטריות רבות בדילדואים שלהן ואז להצטרף בעצמן לתביעה ייצוגית כנגד הייצוגים הפאליים במוצרים שרכשו.

בכתב ההגנה שהגישה, טוענת חברת PC sex  כי היא עושה את כל המאמצים לוודא שכל מוצר ייצא ממפעליה כשהוא תקין, טוב וחסר משמעויות פוליטיות. על פי בדיקה שביצעו לטענתם, גורסים בחברה כי לא נמצאו כל משמעויות פוליטיות בדילדואים עצמם, אלא, כנראה, רק בעיניהן של המתבוננות. אך אל דאגה, בחברה מבטיחים לייצר עדשות מגע שמסננות גם את המשמעויות הללו ולא נותנות להן לצאת ממוחן של המתבוננות ולחצוץ, למעשה, בין מוחן ובין האובייקט. כך יתוקן סוף סוף הכשל הנורא.

 

הגיבו בפורום שלנו