הנחש-מאגאזין לשיח הפסיכואנליטי ולפילוסופיה

 

 

 ההאסקי סיבירי מת, ניטשה גם


האם חשבתם אי-פעם שמאחורי כל הדברים בעולם עומד כלב האסקי סיביר גזעי אחד? 
 

מאת: אליהו יואב

המדען יעקובי חיים הגה לפני זמן מה את התיאוריה המפורסמת שזעזעה את העולם ושטח אותה בכנס מדעי בין לאומי גדול. זאת, כידוע, תיאורה שגורסת כי ישנו כלב האסקי סיברי שאין לנו יכולת לתפוס בחושינו או במכשירים והכלים שברשותינו. הכלב הזה שולט בכל מה שקורה לנו, הוא מגשים את מישאלותינו ואם איננו עושה זאת סימן שהוא לא אוהב אותנו בגלל סיבות שהם מעל לבינתינו. לאחר ששטח את התיאורה שלו, חרץ יעקובי חיים לשון ואמר-תוכיחו שלא!!

כל המדענים המבוהלים נחפזו למשימה לבטל את התיאוריה המסוכנת אך לא הצליחו אפילו למצוא קצה חוט. המדען פרופ' אהרון זווילי הציע להשמיד את כל כלבי האסקי הסיברי ואז למפות את הייקום, לסקור אותו בעזרת מכשירים משוכללים וחזקים יותר מאלה העומדים כיום לרשותינו וכך להראות שאין יותר שום כלב האסקי סיברי בעולם. יעקובי צחק ושאל- ומי אמר שהמכשירים החדשים שתפתח יהיו מספיק חזקים כדי להבחין באותו כלב בלתי ניתן להבחנה (או בגופתו)?

הביולוג ד"ר מנחם הלוי פיתח עצם חדשה ומעוררת תיאבון שאם תזרוק אותה כל כלב ירדוף, אך יעקובי רק גיחך בתגובה ואמר שההאסקי שלו איננו כל כלב, למרות שהוא כלב.

ובכן עולם המדע היה כמרקחה. איש לא הצליח להוכיח את מופרכות התיאוריה החדשה של יעקובי חיים ולכן, בלית ברירה, הם נאלצו לקבל אותה כנכונה. אנשים, כזכור, החלו סוגדים לכלבי האסקי סיביריים ואנשים אחרים כתבו מדריכים כיצד יש לפנות לכלבי ההאסקיים סיביריים על מנת שיגשימו את משאלותיכם (בעשרה צעדים פשוטים). אנשים הפסיקו ללכת למסגדים או בתי כנסת והחלו שמים את פעמיהם לצער בעלי חיים לתפילה.

ובכן המדענים אמרו נואש עד שבכנס מדעי בין לאומי נוסף, ניגלה לפתע אלוהים בהיכל ואמר בקול רם ולאחר שכחכך בגרון- תיאוריה שלא ניתן באופן עקרוני ובשום מקרה להפריך, מראש איננה אמיתית (או שקרית-תוספת של העורך).

יעקובי לא התרגש כלל וטען כי מה שהוא רואה איננו אלוהים, אלא רק מצגת משוכללת, אילוזיה של נתוני החושים, ושיוכיח לו אלוהים אחרת. אלוהים נדהם מהחוצפה ולרגע היה מבולבל ומאויים, אבל אז הוא נזכר שהוא כל יכול ופשוט העביר את הידיעה האחרת לראשו ויעקובי חיים חשב (ידע) אחרת. הוא הודה כי אין כל כלב האסקי סיבירי בלתי נתפס וכי בדה אותו מליבו-כל המדענים נשמו לרווחה למעט מדען אחד שעט עליו ושאג-תוכיח!!

אחר כך ישבו המדענים עם אלוהים ואחד מהם, פילוסוף של המדע, טען כי "כל יכול" משמעו כזה שיכול לעשות את כל הדברים האפשריים ואז שאל הפילוסוף אם הוא, אלוהים, יכול לעשות גם דברים שאינם אפשריים? "בטח", אמר אלוהים והתאבד.

מייד אחר כך רץ יעקובי לחדר כשהוא מבוהל ומכוסה זיעה וצעק שיש לו הוכחה-"אלוהים אמר את זה", הוא שאג והצביע על המקום בו ישב אלוהים.

 

 

 

הגיבו בפורום שלנו